пʼятниця, 26 квітня 2019 р.

ПРО ВЕЛИКДЕНЬ ДЛЯ ДОШКІЛЬНИКІВ!


Результат пошуку зображень за запитом "великдень"Великдень - одне з найбільших й найшанованіших після Різдва християнських свят. Воно приурочене воскресінню Христа. У давнину Великдень вважався святом бога Сонця Ярила.
Звичай пекти паски та фарбувати яйця виник також дуже давно.
 З першим променем сонця священик в церкві сповіщає: «Христос воскрес!», а прихожани хором відповідають: «Воістину воскрес!».

неділя, 21 квітня 2019 р.

Вірші на Великдень для дітей



Результат пошуку зображень за запитом "великдень в днз"На Великдень 
О. Овсієнко
На Великдень у селі
Раді діточки малі.
В церкві свічечки горять,
Всюди Божа благодать.
Великдень 
Христина Білоус
Завела нас веснянка у коло,
Красне сонце веде всіх за руки.
І квітки, наче струни, навколо
Таємничі розхлюпують звуки.
І земля – ніби писанка світла –
Кольорова, весела сьогодні.
В церкві люди – святкові й привітні.
Воскресаєм у дні Великодні.

ВЕРБНА НЕДІЛЯ



У 2019  році Вербну Неділю відзначаємо 21 квітня. 
Результат пошуку зображень за запитом "вербна неділя" 
Тетяна Строкач
Вербна неділя

Котики вербові! Ніжні та пухнасті... 
Личка доторкнулись... Ой, яке то щастя!
Гілкою вербиці вдарю я злегенька, 
Щоб були здорові всі мої рідненькі...
Бо не я б'ю,- кажуть,- а свята вербиця!
Скоро вже Великдень! Будем веселиться!
Зовсім недалечко червоне яєчко! 
Син Божий воскресне! А все лихо щезне!

четвер, 4 квітня 2019 р.

« Десять не можна» В. Сухомлинського



1.       Не можна ледарювати, коли всі працюють; ганебно байдикувати, розважатися, коли – ти добре знаєш про це – старші покоління працюють і не можуть дозволити собі відпочинку.
Пов’язане зображення2.      Не можна сміятися над старістю і старими людьми – це величезне блюзнірство; про старість треба говорити тільки з повагою; у світі є три речі, з яких ніколи не можна сміятися, – патріотизм, справжня любов до жінки і старість.
3.      Не можна заходити в суперечку з шанованими і дорослими людьми, особливо із стариками; не гідно людської мудрості й розсудливості поспішно висловлювати сумнів щодо істинності того, що радять старші; якщо в тебе просяться на язик якісь сумніви, придержи їх в голові, подумай, розмірковуй, а  потім спитай у старшого ще раз – спитай так, щоб не образити.
Пов’язане зображення4.      Не можна виявляти незадоволення тим, що в тебе немає якоїсь речі… У товариша твоє є, а про тебе батьки не подбали: від своїх батьків ти не маєш права вимагати нічого.
5.      Не можна допускати, щоб мати давала тобі те, чого вона не бере собі, – кращий шматочок на столі, смачнішу цукерку, кращий одяг. Умій відмовитися від подарунка, якщо ти знаєш, що в цій речі мати відмовила собі; думка про право на якусь свою винятковість – це отрута твоєї душі; велике щастя відчувати нетерпимість до цієї отрути.
6.      Не можна робити того, що осуджують старші, – ні на очах у них, ні десь на стороні; кожний свій вчинок розглядай з погляду старших: що подумають вони; особливо неприпустимі настирливість, намагання без потреби нагадувати про себе, виставляти на показ свої домагання: мати і батько ніколи не забувають про тебе; якщо ти не на очах у них, вони думають про тебе більше, ніж тоді, коли ти крутишся поруч; пам’ятай, що в матері і в батька є свій духовний світ, вони іноді хочуть залишитися на одинці собою.
Результат пошуку зображень за запитом "одинока мама"7.      Не можна залишати старшу рідну людину одинокою, особливо матір, якщо в неї немає нікого, крім тебе; в радісні свята ніколи не залишай її саму; ти сам – твоє слово, твоя усмішка, твоя присутність – єдина її радість; чим ближчий кінець людського життя, тим гостріше переживає людина горе своєї самотності; залишати одиноким дідуся, старого батька, навіть і тоді, коли ти сам уже став старим, – нелюдяно, дико; пам’ятай, що в житті людини настає такий період, коли ніякої іншої радості, крім радості людського спілкування, в неї вже не може бути.
8.      Не можна збиратися в дорогу, не спитавши дозволу і поради в старших, особливо в діда, не попрощавшись з ними, не дочекавшись від них побажання щасливої дороги і не побажавши їм щасливо залишатися.
Результат пошуку зображень за запитом "родинний обід"9.      Не можна сідати до столу, не запросивши старшого; тільки моральний, невіглас уподібнюється тварині, що вгамовує свою жадобу сама і боїться, щоб її родич, присутній при цьому, не урвав шматка собі; людська трапеза – це не вгамування голоду, не фізіологічний акт у ланцюгу обміну речовин; люди придумали стіл не тільки для того, щоб ставити під нього ноги, а на стіл спиратися; за столом відбувається цікаве духовне спілкування людей; якщо ти запросив старшого розділити з тобою трапезу, ти зробив йому велику приємність.
10.  Не можна сидіти, коли поруч стоїть доросла, особливо літня людина, тим більше жінка; не чекай, поки з тобою привітається старший, ти повинен першим привітати його, зустрівшись, а прощаючись, побажати доброго здоров’я; у цих правилах етикету закладено глибоку внутрішню суть – повагу до людської гідності; не вміючи поважати її, ти уподібнюєшся невігласу, який плює у прекрасні хвилі моря; море величезне у своїй величі і красі, і цим ти його не зневажиш, не принизиш, а тільки зганьбиш себе.


Методична робота в ДНЗ

Результат пошуку зображень за запитом "методична робота"
Дух закладу живе не на папері, не в стінах,
а в характері більшості педагогів,
і від них приходить до характеру вихованців
К. Д. Ушинський
Методичну службу можна порівняти з айсбергом - 10% айсберга знаходиться над поверхнею води і доступне нашому погляду, а 90% - в глибині океану; 10% роботи методичної служби видно оточуючим, а 90% залишається непомітним для батьків, молодих педагогів та інших співробітників. Лише керівник, члени атестаційної комісії або досвідчені педагоги зможуть достойно оцінити цю роботу.
Результат пошуку зображень за запитом "методична робота"Методична робота - це систематична колективна й індивідуальна діяльність педагогічних кадрів, спрямована на підвищення їх науково-теоретичного, загальнокультурного рівня, психолого-педагогічної підготовки й професійної майстерності.
Методична робота в ДНЗ - це цілісна, заснована на досягненнях науки й педагогічного досвіду, на конкретному аналізі навчально-виховного процесу система взаємозалежних дій і заходів, спрямованих на всебічне підвищення кваліфікації й професійної майстерності кожного вихователя (включаючи заходи щодо керування професійною самоосвітою, самовихованням, самовдосконаленням педагогів), на розвиток і підвищення творчого потенціалу педагогічного колективу ДНЗ в цілому, а в остаточному результаті на вдосконалювання навчально-виховного процесу, досягнень оптимального рівня виховання й розвитку конкретних дітей.
Методичний кабінет дошкільного навчального закладу – є центром методичної допомоги практичним працівникам та поширення науково-психолого-педагогічних знань серед батьків щодо розвитку, виховання і навчання дітей дошкільного віку.
Методична служба виконує разом з адміністрацією й педагогічним колективом і за їхнім запитом наступні функції:
1.    забезпечення професійною інформацією;
2.    організація методичної й науково-дослідної роботи ДНЗ;
3.    підтримка експериментальної роботи педагогів в ДНЗ;
Результат пошуку зображень за запитом "методична робота"4.    діагностика й аналіз навчально-виховного процесу;
5.    організація індивідуального консультування й професійної підтримки педагогів;
6.    допомога педагогам в підготовці до атестації;
7.    організація підвищення кваліфікації;
8.    допомога щодо підвищення якості освітнього процесу;
9.    виявлення, підтримка й поширення педагогічного досвіду;
10.  участь і організація семінарів, конференцій, майстер-класів;
11.  виявлення, підтримка й поширення педагогічного досвіду;
12.  допомога, участь у розробці й проведенні експертизи інноваційних програм, методик, навчальних планів;
13.  методична допомога в проведенні відкритих заходів допомога у проведенні професійних конкурсів.


Чого батьки не повинні казати своїм дітям




Результат пошуку зображень за запитом "чого батьки не повинні казати своїм дітям"          Усі батьки знають, що виховання дітей – дуже важке завдання. Воно вимагає безлічі щоденних зусиль, мудрості й терпіння. Іноді від перевтоми й відчаю в батьків просто опускаються руки. У результаті, спілкуючись із дитиною, вони вимовляють зовсім неприпустимі слова. Особливо небезпечними при цьому є висловлювання, які здатні завдати шкоди, нанести душевні або сердечні рани, рубці від яких можуть залишитись на все життя. Ось сім поширених помилок, яких припускаються батьки в спілкуванні зі своїми дітьми.

Як провести прогулянку в дитячому садку



Пов’язане зображенняПрогулянка є одним з важливих моментів в режимі дитячого дошкільного закладу. Грамотне проведення прогулянки дозволяє педагогу вирішувати багато виховних та освітніх завдань. Ретельна підготовка до проведення прогулянки забезпечить результативність діяльності дітей.
Вам знадобиться обладнання для організації діяльності дітей та план прогулянки.

ЩО РОБИТИ ВИХОВАТЕЛЮ, ЯКЩО ДІТИ ЙОГО НЕ СЛУХАЮТЬСЯ? КОРИСНІ ПОРАДИ




Результат пошуку зображень за запитом "чому діти не слухають вихователя"       Попри знання, досвід та роки роботи, інколи бувають ситуації, коли вихованці стають немов «неконтрольованими». Як діяти вихователю, щоб і свої нерви зберегти, і дітей заспокоїти, і без сліз обійтися.
ЧОМУ ДІТИ НЕ СЛУХАЮТЬ ВИХОВАТЕЛЯ?
           Серед основних причин можна назвати такі:
– нестача досвіду у вихователя;
– дітям бракує уваги;
– вихователь не вміє організувати цікаве дозвілля;
– неправильне розділення емоційного навантаження та невчасне перемикання уваги;
– вікові кризи (наприклад, криза 3-х років);
–погане самопочуття.

Дитячі ігри очима дорослих, або навчаємо педагогів бути активними учасниками дитячої гри



Пов’язане зображенняЧи замислювалися ви, чому діти люблять грати? Що дає гра дитині?

Пам'ята
єте, у що грали ви всвоєму дитинстві?

               Гра – це
вільна діяльність дітей, яка усвідомлюється  як "несправжня", але здатна повністю захопити дитину. Гра необхідна дитині. Вона сприяє самовираженню.                Гра як провідна діяльність дошкільника має велике значення для фізичного, розумового, морального і естетичного виховання дітей. Перш за все, в іграх здійснюється пізнавальне розвиток дітей, так як ігрова діяльність сприяє розширенню і поглибленню уявлень про навколишню дійсність, розвитку уваги, пам'яті, спостережливості, мислення й мови. В іграх діти вчаться порівнювати предмети за розміром, формою і кольором, знайомляться з властивостями матеріалів, з яких вони зроблені. Ігри впливають на фізичний розвиток дітей. Під час гри задовольняється потреба дітей в рухах, які стають точними і впевненими.

Музична казка про Мажор і Мінор Сталася ця історія дуже давно.  У одному славному містечку на березі річечки з красивою назвою Мелодія жили-...